Најголемите хитови и интересни факти за поп иконата Мадона

Мадона Луис Чиконе – позната како Мадона e родена на 16 август во  1958 година. Таа е американска пејачка, танчерка, текстописец, продуцент, актерка и писателка. Таа е светски позната и како „Кралица

Read more

Интересни факти за музичката легенда Whitney Houston и нејзините најголеми музички хитови

Витни Елизабет Хјустон (09.август 1963 – 11.февруари 2012) била американски изведувач, актерка, продуцент и модел. Во 2009 година, Гинисовата книга

Read more