Учествувај во документарната серија „Перспектива”

Продукциската куќа „Mebius Film“ од Сараево ги повикува студентите од Скопје на снимање на документарната серија „Перспектива”. Окументарната серија „Перспектива”

Read more

„ДОЛГАТА НОЌ“ СО 7,8 МИЛИОНИ ПОСТОВИ Е НАЈТВИТУВАН ТВ-НАСТАН ДОСЕГА

Третата епизода од последната сезона на „Игра на тронови“, насловена „Долгата ноќ“, стана најпопуларен телевизиски настан во историјата на Твитер.

Read more

Новиот трејлер за филмската верзија на „Кралот лав“ ќе ви побуди носталгија

Дизниевиот хит „Кралот лав“ доби филмска верзија, а новиот трејлер ќе им побуди носталгија на сите што растеле со популарниот

Read more