Што ќе слушаме ова лето? – Топ 10 предлог-листа за лето 2018

Радио Пулс ви ги презентира најновите музички остварувања на светските поп ѕвезди. Секоја година во периодот април-мај, поп-пејачите објавуваат барем по една песна која очекуваат да се најде на врвот на најпрестижните топ музички листи. Останува уште еден месец до почетокот на летото, но топлите денови се тука, па Радио Пулс ви ги презентира песните кои одат кон врвот. Тоа се песни со кои ќе уживате на секаде: во автомобил додека патувате, на кафе со пријателите, во ноќните клубови, на плажа…

Во прилог објавуваме што е најново на музичката сцена и кои песни претендираат да станат летни музички хитови.

Уживајте во музичкиот избор на Пулс Радио:

  1. Finesse (Remix) – Bruno Mars feat. Cardi B

2. Never Be the Same – Camila Cabello

3. God’s Plan – Drake

4. After the Storm – kali Uchis feat. Tyler, The Creator and Bootsy Collins

5. These days – Rudimental feat. Jess Glynne, Macklemore, and Dan Caplen

6. Stir Fry – Migos

7. Say Something – Justin Timberlake feat. Chris Stapleton

8. All the Stars – Kendrick Lamar and SZA

9. The Champion – Carrie Underwood feat. Ludacris

10. Bartier Cardi – Cardi B feat. 21 Savage