Претставата за деца „Пинокио“

Во театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп, на 03.02.2019 година (недела) со почеток во 12:00 часот ќе биде изведена претставата за деца „Пинокио“ во режија на Дарко Ковачовски.

Влезниците за претставата можете да ги набавите од билетарницата на театарот во четврток, петок и сабота од 10:00 до 13:00 и во недела два часа пред претставата.

Резервации на 076/442-378