#Предизвикот10Години: Славните личности пред една деценија и сега

Трендот на социјалните мрежи да се поставуваат фотографии за споредба од пред 10 години и сега ги „зарази“ и славните личности.

Џенифер Лопез, Мајли Сајрус, Рис Витерспун, Бри Ларсен и голем број други ѕвезди го прифатија #Предизвикот10Години (#10YearChallenge)и објавија свои фотографии покажувајќи како изгледале пред една деценија за разлика од тоа како изгледаат во моментов.

Додека некои трансформации ќе ве изненадат, други ќе ви покажат дека на одредени личности годините на им можат ништо.

Џенифер Лопез 

Бри Ларсон

Елен Деџенерис

Рис Витерспун

Џесика Бил 

Вајола Дејвис

Кејтлин Џенер (претходно Брус Џенер)

Мадона 

Кристина Агилера

Џејда Пинкет Смит

Ники Минаж

Леа Мишел

Кејт Хадсон

Елизабет Бенкс

Џенет Џексон

Тајра Бенкс

Габриел Јунион

Дипло

View this post on Instagram

#10yearchallenge

A post shared by diplo (@diplo) on

Мајли Сајрус

View this post on Instagram

10 year challenge

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

Дуа Липа

View this post on Instagram

my 10 year challenge… well almost 🤣

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

 

Карди Би

 

 

Преземено од: www.femina.mk