Петте најслушани песни за ова лето

Летото е измислено за музика. Вие можете да уживате во добриот ритам и да споделувате добри идеи со вашите пријатели. Пулс Радио ви предлага листа од 5 песни, вкучително и детали околу пејачите и мотивацијата за правење музика.

  1. Camila Cabello – Havana (Audio) ft. Young Thug

„Havana“ беше прикажана како „Летото како двојна карактеристика“ низ „ОМГ“ преку деби албумот на Камила Кабело (болка, исцелување, љубов). Преку Камила, песната, според карактеристиките на раперот од Атланта Јанг Тхаг, се работи за љубов„ со едно лошо момче од Хавана“.

Се работи за текст за неговиот роден град. Камила е родена во Којимар, – популарниот „конзехо“- што припаѓа на општината на Хавана Дел Есте, која е во предградието на Хавана. Камила емигрирала во Америка уште кога била дете. На итрервју 98,7 АМП, Камила истакна дека Хавана била нејзината најтешка песна од целиот албум. Патоказот дебитирал на„ Билбордот на жешките 100“ каде како #99 беше најавена во другите држави како Шпанија и Велика Британија.

  1. Dua Lipa – New Rules

„Новите правила“ е тема околу кои старите потреби се вртат околу нив. Нараторот треба да ги третира нив давајќи им негов личен осврт. Премиерата на ова видео се случи на 7ми Јули, 2017. После прегледот на видеото и оддвањето реакции, Дуа Липа била приморана да создаде ново видео со покривање на несакани делови. На крај, таа го издаде најдоброто за своите фанови.

  1.  Skrillex & Poo Bear – Would You Ever

„Would you ever“ (Дали некогаш)  е своевидно резиме за домашно добро расположение, каде мечето Пу го прашува слушателот за авантури, каде ги прашува прашања за нивниот статус. Првата соработка помеѓу Скрилекс и Мечето Пу го прикажуваат вториот како вокал. Како и да е, тие се прикажаа на Џек Ју’с грами наградите каде победник беше „Where are you now“ од Џастин Бибер. Ова е добра песна за летото.

  1. Rita Ora – Your Song

Песната е со појачано темпо, измислена снимка за на радио. Три години по незјиниот најголем хит сингл „I will never let you die“, британската пејачка и актерка Рита Ора се врати. „Your song“ е прв сингл на Рита Ора надвор од појавувањето на нејзиниот втор албум. Песната е напишана од Ед Ширан и Стив Мак.

  1. Гуз – Doi

Убава љубовна песна напишана од Молдавски пејач. Гуз е популарна пејач во Молдавија и Романија. Неговите песни се базираат на љубов и добра мисла. Во Август 2017 тој ги изненади фановите со прекрасни песни. Песната е давање шанса која декларира меѓусебна љубов и остава добри чувства.

Уживајте во сентименталните песни полни со летни активности. Слушајте Пулс Радио и не заборавајте да ги покажете вашите чувства. И секако, доколку би имале други љубовни предлози, не заборавајте не!