Интересни факти за музичката легенда Whitney Houston и нејзините најголеми музички хитови

Витни Елизабет Хјустон (09.август 1963 – 11.февруари 2012) била американски изведувач, актерка, продуцент и модел. Во 2009 година, Гинисовата книга

Read more