Прекрасни 7 нешта кои се прават за време на топлите летни денови

Ги одбројуваме последните месеци од летото. Летото е најубавото годишно време, создадено за одмор, средби со пријателите, забава и кул активности. Како и да е, понекогаш сонцето е толку големо и убаво е да се пронајде некоја активност со која би го пополниле времето.

Затоа, PULSE Radio ви претставува некои совети за подобро поминато лето:

  1. Посетете градина или одете во парк

Паркот е најубавото место во лето. Можете да пешачите во паркот уживајќи во убавото време, да застанете под дрвена сенка, да ги ослободите вашите мисли и да уживате во тивкото време. Можете да видите и постари парови кои се заедно, некои се со симпатични и мали деца каде првите чекори им се на тревата покрај родителите.

Во Прилеп има доста убави паркови, кои чекаат на вас. Можеби тие се мали, но сепак се наши. Паркот на Револуцијата е наша препорака кој изобилува со убава трева и прекрасен на градот и планинте.

  1. Направете си излет

Излет е секогаш добра идеја. Ручекот надвор со пријателите може да ви го покрие денот доста корисно. Пронајдете го вашето место во најблискиот парк, кажете им на вашите пријатели да донесат храна и пијалоци, и имајте добро попладне со игри и спортски активности. И доколку сте повеќе повлечен, само земете си ќебе и вашата омилена книга и направете си летна приказна се себе.

  1. Надврорешен базен или аква парк

Ова лето им реков на моите нови пријатели да пливаме. Беше прекрасно искуство. Што би рекла да бидеш на базен со нови пријатели? Беше супер, хух? Базените се одлични за забава и лудории.

  1. Направи лимонада

Ова е совет при пауза. Лимонада може да направи да се чувстуваш дека си во филм, особено кога е направена од вас. Да припремите лимонада е едноставно, само најдете ги состојките на Youtube

https://www.youtube.com/watch?v=2eXQctAF6gI

  1. Уживајте во сладолед

Сладоледот не прифаќа совети. Тој изобилува со прекрасни бои и преубав вкус. Ние го пробавме сладоледот во центарот на градот, беше прекрасен.

  1. Уживајте во летните ноќи

Не ги заборавај никогаш летните серии. Дали има поубаво да поминете летна ѕвеѕдена ноќ со вашата фамилија, запалете светла и јадете добра? Што, нема?

Младински Совет Прилеп организираше филмска вечер оваа недела. Отвори ги очите кон нас, па не ги пропуштај моментите за уживање.

  1. Земи часови по скејтборд

Купи си скејтборд и направи го твоето лето неверојатно. Твоите први чекори можеш да ги најдеш на Youtube за тоа како да скејташ правилно. Во Прилеп постои исто така разнобоен скејтпарк. Ова лето скејтбордот дефинивно мораш да го додадеш.

Имај добар завршеток на летото со PULSE Radio.